4 Şubat 2023
WOMAN PRESS » HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL.
0 0
Read Time:1 Minute, 23 Second

Çocukluğumdan beri Ramazan ayı benim için ayrı bir güzeldir.

Çocukken özellikle yaz aylarında yazlıkta  iftarda kurulan o kalabalık sofralar ne güzeldi, iftardan sonra anneannemin yanından hiç ayrılmazdım. Beni bırakıp sitenin bahçesindeki teravih namazına gitmesin diye. Namaz kılmayı bilmiyordum ama olsun herkes ne yapıyorsa onu yapıyor onlar gibi ağzımı da oynatıyordum .Her şeyi tam yapmazsam namazdan sonra bana Alaska -frigo dondurma vermezler diye.

Biraz daha büyüdüm bu sefer baktım herkes oruç tutuyor bende tutmam lazım.Hani derler ya çocuklar yarım gün tutar diye büyüklerimiz .Ben tüm gün oruç tutup iftar sofrası hazırlanırken hep gizli gizli ağzıma ya bir dolma ya da bir peynir atardım.Kimse görmezdi ya orucum da bozulmazdı o halde.

Ahh bir de Ramazan da iftar saatinde top atarlardı inanılmaz heyecan ,zannederdim ki kurtuluş savaşı yeniden başlıyor Atatürk geri gelecek çocukluk işte ne diyim karmaşık duygular .

Gece sahura kalkmak ne kadar keyif verir küçüklüğümden beri bana.Kalabalık sofralar, bütün aile bir arada,anneanneler babaanneler dedeler ,amcalar dayılar teyzeler hatta komşular ne kadar güzel olur o masada yer bulup yemek yemek.

Hele o pide kuyruğu en eğlencelisi ,mis gibi pide kokusu ,açlıktan sinir katsayıları artmış insanların tartışması bile keyiflidir.

Ramazan ın en güzel tatlısı Güllaç ,olmazsa olmazlarım içinde ama içinde gül suyu olmasın bence güllaçın tadını bastırıyor ,sade çok daha güzel .

Vallahi Ramazan sofralarımızı ben çok özledim.

İki senedir yaşadığımız pandemi süreci bizleri özlediğimiz ,sevdiğimiz Ramazan sofralarımıza hasret bıraksada ben hiç umudumu kaybetmedim.Güzel günler yakın dostlarım.

Sofralarımızdan bereketin eksik olmadığı ,nice mutlu kalabalık Ramazan’lara .Şimdiden tutulan oruçlarınız kabul olsun .Sağlıklı ,huzurlu ,bolluk ve bereketli ,nefsimize hakim olmayı bir kez daha hatırlayacağımız bir ay geçirmemiz dileğiyle.

İhtiyaç sahibi yakınlarımıza gıda desteğinde bulunmayı unutmayalım.

HAYAT PAYLAŞTIKÇA GÜZEL.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir