27 Ocak 2023
WOMAN PRESS » Yegane Gerçekliğe
0 0
Read Time:1 Minute, 20 Second

Gün içerisinde zihninin, düşüncelerinin genelde hangi zamana ait olduğunu hiç gözlemledin mi? Sence yüzde kaçı şu an içinde bulunduğun anla ilgilidir? Genelde kendini sürekli geleceğe ait planlar yaparak mı buluyorsun? Ya da geçmiş düşünceler “keşke” lerin veya kalp kırıklıkların seni geçmişe mi sürüklüyor?
Zihin; kontrolü elinde tutabilmek için sürekli olarak “şimdiki an”ın o muhteşem canlılığını geçmiş veya gelecek ile örtmeye çalışır. Böylece yalnızca “şimdiki an” da akan o muhteşem potansiyelimizi kullanmamıza bir nevi erişim engeli koymuş olur.
Zihin inanılmaz bir araç fakat kontrolü bizde olduğu sürece. Evet, geçmişe gidip yaşadığımız eski tecrübelerden ders çıkarabiliriz veya geleceğe gidip bir takım planlar yapabiliriz fakat sonra yine yegane gerçeklik olan “şimdi”ye dönmeliyiz ki şu anda beliren potansiyelleri ve imkanları görebilip değerlendirelim ve geleceğimizi en iyi şekilde yaratalım.

Geleceğe gitme isteği daha çok geleceğin şu andan daha iyi olabilme fantezisiyle kişinin “o an” yaşadığı acı her ne ise onu bastırma güdüsünden gelir.
Halbuki o an yaşanan acıyı görüp anlayıp, iyiye dönüştürmektir güzel gelecekler yaratmak için yapılması gereken.

Geçmişte yaşamak ise tamamen kişinin “acı beden” dediğimiz dramadan beslenen tarafını besleme arzusundan gelir. Çoğu insan bunu yaptığını farkında bile değildir işin kötüsü bunun sonu yoktur. Geçmişte bizi her zaman daha dibe sürüklemeye yetecek kadar kötü anı vardır ve bu girdaptan kurtulmak epey zordur kimsenin de gücü yetmez buna ‘SEN’den başka.
Girdiğimiz amansız kuyulardan çıkan yine bizizdir. Çevremizde bize destek olmaya çalışan motive cümleleri dolanır fakat o cümleler bizim içimizden,derinliklerimizden gelene kadar bir işlevselliği yoktur bizim için.
Seni ızdıraplardan söküp çıkaracak olan yine kendisindir fakat güzel ruh, bunu yapabilmen için buraya gelmen gerekir.
Nereye mi?
“Şimdi”ye …
Yegane gerçekliğe..

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir