4 Şubat 2023
WOMAN PRESS » Ruhun İçin ritme bıraktın mı hiç kendini ?
0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

Dansın en iyi terapi yöntemlerinden biri olduğunu farkettiğim yaştan itibaren ; ihtiyaç duyduğum her an da , gözümü herkese kapatıp kendimi ritme bıraktığımda ruhumun nasıl hafiflediğini gördüm . Beden yorgunluğu dinlenince geçer belki ama ruhun yorulması başka bir olaydır . Kasvetlidir , sıkıcıdır , ağırdır . Ruhun biraz olsun hafiflemesi, özgürleşmesi için yapılacak, uygulanacak en hızlı yöntemlerden biridir dans etmek . Özgürce , içinden geldiği gibi , kurallara uymak zorunda olmadan , istediğin ritimle yoğrulmak …

Geçen gün bir arkadaşım ; ben dans etmeyi pek beceremem , utanırım , düğünde de oynayamam herkes bana bakar çekinirim , dedi . Bu cümleleri kurarken yüzünde ki dans etme isteğini gördüm . Çokta hoşuma gitti . Aslında bir çok insan ; içinde yaşadığı bastırılmış bazı sebeplerden bir çok şeyi erteliyor , görmezden geliyor , kendinden uzaklaştırıyor . Buna ister toplum , ister aile , ister akraba baskısı … Hangisini söylemek isterseniz söyleyin . Hepimiz bir çok sebepten , bir çok şeyi erteliyoruz . Şunu biliyorum ki ; hiç bir şey için geç değil . İçimizde isteğini duyduğumuz konudan bir nebze kıvılcım olması yeter . O kıvılcımı harlayıp çoğaltmak bizim elimizde .

Hadi her şeyi bir kenara bırak ve kendin için bir adım at . Müziği son ses aç ve adımlarını müziğe , ruhunu özgürlüğe bırak . Ne kadar hafiflediğini göreceksin . Yüzünde ki istemsiz gülümsemeyi , içinde ki pozitif duyguları fark edeceksin . Ve belki kendini biraz daha fazla seveceksin . Unutma sen en iyisine layıksın . Ancak ruhunu özgür bırakır, içinden geleni yaparsan kendin için en iyisine doğru gideceksin .

Müziği açıp , aynanın karşısında , ruhunu tıka basa doyurmak İçin daha ne bekliyorsun ?

İnci Kaya

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir