27 Ocak 2023
WOMAN PRESS » 𝗗𝗮𝗻𝘀 𝗘𝘁𝗺𝗲𝗸 𝗦𝗮𝗱𝗲𝗰𝗲 𝗗𝗮𝗻𝘀 𝗘𝘁𝗺𝗲𝗸 𝗗𝗲𝗴𝗶𝗹𝗱𝗶𝗿
0 0
Read Time:1 Minute, 9 Second

𝗗𝗮𝗻𝘀 ; insanlık tarihi kadar yaşlı yine de dişi … Hiç bir duygu yok kanına girmediği . Zaman zaman kederli , zaman zaman aşık … Her zaman baştan çıkarıcı . Sınırları olmayan bir yolculuk dans etmek . Dünya üzerinde bugüne kadar insanlığı birbirinden ayıran bütün duyguları örtbas eden kuvvetli bir bütün . Dil , din , ırk demeden , bizi bizden ayıran ne varsa hepsini ortadan kaldıran kuvvetli bir bütün . Dans ederken özgürleşen ruhlar , zihinlerinde ki kalıpları da özgürleştiriyor . Böylelikle bütün olumsuz ayrımcılıklar ortadan kalkıyor .

Yüzyıllardır dünyanın ortak dili olan dans insanın kendine yapacağı en büyük iyiliklerden biridir . Biriyle aynı pistte dans etmek için ; kişinin dilini, kültürünü , ırkını ve bunun gibi bir çok aşamayı bilmen gerektiğini ortadan kaldıran kestirme bir yol gibidir . Aynı müzikte , aynı figürde hissettiğin aynı duygu iletişim kurmanızı gerçekleştirecektir . Sözcükler olmadan da aynı duyguyu hissedebilmenin kanıtıdır Dans ve müzik …

 

İnsanın ruhu sağlıklıysa bedeni de daha sağlıklı oluyor . Dans etmek bu ikisini birleştiren nadir aktivitelerden biri . Pozitifi çağırmak , onunla yoğrulmak , içinde kaybolmak hali … Hem ruhunu hem bedenini beslediğinde , açlıkla oluşan olumsuz bütün düşünceler , duygular ortadan kalkıyor . Birnevi kendini arındırmak eylemi . Daha olumlu , daha pozitif , daha empati kurarak , daha çağdaş olma yolunda seni geliştiriyor . Dans etmek sadece dans etmek değildir . Dans etmek ; kendini geliştirmek , hep ilerlemek , öğrenmeye açık olmak , bir şeye tutkuyla bağlanabilmek , evrenselleşmek ve daha bir çoğu demektir . Bana göre kendini seven her insanın, başlıca kendine vermesi gereken bir şans demektir . Peki sen kendine bu şansı vermeye hazır mısın ?

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir