27 Ocak 2023
WOMAN PRESS » 2021 YAZINA DAMGASINI VURACAK MAKYAJ STİLLERİ
0 0
Read Time:2 Minute, 45 Second

Geçtiğimiz yıllardaki takma kirpikler, abartılı makyajlar yerini bu yıl doğal bir görünüme bırakıyor.Kontürlü makyajlar ise geride kalıyor…Modayı takip ediyorsanız soft makyajlar geri geldi …

MAKYAJ HAZIRLIĞI İÇİN IŞIL IŞIL BİR CİLT GÖRÜNÜMÜ SAĞLAYIN
Makyajın en önemli aşaması cildimizi makyaja hazırlamaktan geçiyor. Cilt tipinize göre doğru ürün ve bakım makyajınızın ciltte daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır. Doğru Cilt analizi seçeceğiniz bir temizleyici ve nemlendirici, parlama sorununuzu azaltacaktır. Üstelik temiz bir cilt, makyajınız için çok iyi bir baz olacak ve uygulayacağınız ürünlerin daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.
SU BAZLI ÜRÜNLER TERCİH EDİN

Yaptığınız makyajın başarılı olması için ilk kural ona uygun bir zemin hazırlamanızdır. Bu zemini de ancak cildinize uygun bir fondötenle hazırlayabilirsiniz. Cilt tipinize ve renginize göre seçilmiş bir fondöteni doğru bir şekilde uyguladıktan sonra geriye çok fazla detay kalmıyor. Ufak tefek rötuşlarla detaylı bir makyaj yapmadan da sağlıklı ve güzel görünen bir yüz elde edebilirsiniz .Kuru bir cilde sahipseniz mutlaka nemlendirici özelliği olan bir ürün seçin. Aksi takdirde cildinizde gereksiz dökülmelere yol açabilir.Yağlı bir cilde sahipseniz nem dengeleyici özelliği olan bir ürün seçin. Aksi takdirde sabah oldukça ferah görünen yüzünüz günün ilerleyen saatlerinde parlamaya başlar ve pudra ile takviye yapmak zorunda kalabilirsiniz.
Unutmayınki makyaj cildimizin tonunu eşitlemek içindir.Ciltteki kusurları kapatmak için kat kat uygulama yapmak makyajı bir kaç saat içinde kötü bir görünüme kavuşturacaktır.Bu sene kullanacağımız ten ürününün hem hafif hem de suya dayanıklı olması çok önemli. Profesyonel makyaj pek de istediğimiz bir görüntü değil ve ağır fondötenler aradığımız fresh görüntüyü vermekten oldukça uzaklar. Daha ince fondöten veya renkli nemlendiricilerle sade makyajlara yönelmek için ideal. Şu an tüm dünyada trend olan BB ,CC kremler de hem nemlendirici hem de kapatıcı etkileri sayesinde, yazın kurtarıcı oluyorlar.

GÖZ MAKYAJI
Smoky’ olarak bilinen dumanlı göz farlarının ciddi görünümü, 2021’de daha açık tonlardaki renk paletlerine bırakıyor. Kasvetli karanlık görünümünüzü ışıltılı rimel ve farlarla değiştirmeye ne dersiniz? Bronz teninizin en can alıcı noktası gözleriniz olucak ,Rimel seçiminiz burada çok önemli suya dayanıklı rimeller olması akma sorununu azaltacaktır. Buğulu veya gölgeli makyajlar yerine gözlerde daha sade ve doğal bir görüntü sezon makyajı için temel kurallardan biri. Özel gece ve düğünler için göz makyajı yaparken de ışıltılı ve krem yapıdaki ürünlere bakmanızı öneririz.Yazın sıcak tonlarını tercih edebilirsiniz…

HİGHLİGTER BRONZER ALLIK SEÇİMİ

Son yılların gözde makyaj malzemesi aydınlatıcı yani highlighterlar bu sene de makyajın bir numaralı malzemesi olmaya aday! Cilt tonunuza göre seçebileceğiniz inci, altın veya şeftali tonlarındaki bir aydınlatıcı ile istediğiniz ışıltılı görüntüyü yakalayabilirsiniz. Ayrıca ufak bir ipucu, aydınlatıcıyı sadece elmacık kemiklerine değil, Gerdan bölgenize kemikli bölgelere omuz başlarınıza da uygulayarak, makyajınız ve vücudunuz arasında harika bir denge kurmuş olacaksınız!
“Hafif bir allık “ Ten makyajının en önemli öğelerinden allık, yanaklarınıza renk verme ve yüzünüzün boyutlarını ortaya çıkarmada vazgeçilmez. Pembe ve şeftali gibi klasik renklerin yanı sıra, mercan renkli allıklar da artık birçok markanın koleksiyonunda bulunuyor.Ten renginize göre bronzer şeçimi yapabilir yaza bronz ve makyaj ile merhaba diyebilirsiniz.

ÇARPICI DUDAKLAR
Pembe ve neon renkler sevenlere müjde
Bu yaz doyasıya sevdiğiniz renkleri kullanabiliceksiniz…
Eskiye geri dönen dudaklarımız ıslak görünümlü parıltılar Günlük makyaj için makyaj çantanızda bir adet parlatıcı bulundurmak işinizi kolaylaştıracak.
Eğer elinizde yeterince kalıcı bir parlatıcı yoksa, bir dudak kalemi hem dudak hattınızı belirlemek hem de kalıcılığı artırmak için oldukça iyi bir yardımcıdır. Hafif parlak kırmızı renkte rujları tercih ederek bakımlı bir kadın imajı çizebilirsiniz.
Dudak nemlendiricileri ve dudak kalemleri ön planda vurgulu olucak.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir