27 Ocak 2023
WOMAN PRESS » Başarılı Sporcu Mihriban Bağcı ile Keyifli bir…..
0 0
Read Time:1 Minute, 47 Second

Başarısı ve güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çeken sporcu Mihriban Bağcı ile Vizyon Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Taner Özgür keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

 

Taner Özgür : Bize kendinizi tanıtır mısınız ?
Mihriban Bağcı : Merhaba ben Mihriban Bağcı 29.10.2000 İzmir doğumluyum.
Spor serüvenim 2007 senesinde jimnastik branşı ile başladı . Sonrasında antrenörümün beni keşfetmesi ile beraberinde 2012 senesinde branşımı değiştirerek atletizme yöneldim. Kısa mesafe sporcusu olarak kendi alanımda birçok başarıya imza attım 2018 senesinde geçirdiğim ağır sakatlıktan kaynaklı olarak kariyerime atletik performans antrenörü olarak devam etmekteyim.
Taner Özgür :  Spor alanını seçme sebebiniz nedir ? Kariyerinizde hedeflediğiniz yerde misiniz?
Mihriban Bağcı:  Spor yapmak küçük yaşlarda hobi ile başlamış olsa bile yaşım ilerledikçe benim için yaşam tarzına dönüştü. Kariyerime donanımlı bir antrenör olma hedefi ile devam etmek ise benim seçimim oldu . 2020 senesinde Beyaz TV ve Business Channel gibi programlarda atletik performans antrenörü olarak konuk oldum . 2021 senesinde vizyon medyanın düzenlediği uluslararası ödül gecesinde yılın en başarılı kadın atletik performans antrenörü ödülüne layık görüldüm .

 

Taner Özgür : Toplum olarak kadın sporculara olan yaklaşımlar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
Mihriban Bağcı :  Fizyolojik olarak kadın ve erkeği birbirinden farklı kılan durumların olmasının başarıyla bir bağlantısı olduğunu düşünmüyorum . Bu tamamen sıkı çalışma disiplin ve sürekliliğini korumakla alakalı bir durum . Toplum olarak spora ve sporculara verilen desteğin özverili olunması ile beklenilen değerin görülebileceğine inanıyorum.
Taner Özgür :  Bir sporcunun dikkat etmesi gereken unsurlardan bahseder misiniz ?
Mihriban Bağcı : Sporcuların genel sorunları beslenme, dinlenme ve verimli antrenman yapmaktır.
Sporcu antrenman performansını ve branşına karşı olan aidiyet duygusunu olabildiğince yüksek tutmalıdır.
Taner Özgür : Spor yapmak isteyenlere önerileriniz nelerdir?
Mihriban Bağcı : Bir toplumsal kurum olarak sporun, ekonomik ve kültürel örgütlenmeler içerisinde her geçen gün giderek büyüyen bir yapısının bulunması, bu toplumsal olgunun, dünyanın değişen ekonomik ve sosyal koşulları göz önüne alınarak yeniden değerlendirilmesini zorunlu hale getirmiştir. Spor özelinde yaşanılan değişiklikleri, dünyada yaşanan ekonomik ve kültürel değişikliklerden soyutlayamayız.
Taner Özgür :  Son olarak okuyucularımıza neler söylemek istersiniz?
Mihriban  Bağcı :Öncelikle bu röportaj için teşekkürlerimi ve saygılarımı iletiyorum. Ben ve benim yolumda ilerleyen azimli her bireyin istediği noktaya gelmesi için vermesi gereken belli başlı fedakarlıklar olacaktır, Kişi ne kadar inançlıysa ve bu inanca bağlı olarak yolunda kendine güvenerek ilerliyorsa bilin ki başarı o kadar yakındır
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir