27 Ocak 2023
WOMAN PRESS » Yaşam Koçu Tansel Ergün ile Keyifli Bir Söyleşi
0 0
Read Time:3 Minute, 57 Second

Tansel Ergün: Biz seçimlerimizin sonuçlarıyız.

Prenses Gülay Kılıç:  Tansel Ergün kimdir? Bize kendinizden biraz bahseder misiniz? 

Tansel Ergün: Elbette. Sakarya’da doğdum ve orda büyüdüm. Hayatın yoğun mücadelesiyle geçen zamanımda bir ara yağlı boya resimle uğraşma şansım oldu. Çok severek yaptığım resimlerimle iki tane karma sergi açtım. İktisat Fakültesi’ni bitirmemin ardından finans sektöründe çalışmalarımdan ve aldığım farklı eğitimlerimden sonra şimdiki mesleğime yöneldim.

Prenses Gülay Kılıç: Mesleğiniz ve mesleğinizdeki hedefleriniz nelerdir?

Tansel Ergün: Yaşam koçuyum. Mesleğimle tanışmam hastalığım sebebiyle oldu. Ben bu yolla şifa buldum ve sonrasında eğitimlerimi alarak mesleğimi icra etmeye başladım, şu an hocam Ocak Korhan Özduru’nun bünyesinde olan Potential Akademi’de asistan ve koçum. Hedefim yardıma ihtiyacı olan ve isteyen herkesi içinde bulundukları sıkıntılı durumlarından çıkmaları için onlara yardımcı olabilmek.

Prenses Gülay Kılıç: Değişimle Randevu” programı olacağını duyduk bu konuda detaylı bilgi verir misiniz?

Tansel Ergün: Tabi ki. Değişimle Randevu Programı benim tüm eğitimlerimi aldığım hocam Ocak Korhan Özduru’nun bir programı. Kendimde katıldığım bu programda yüzlerce insanın değişim (kırılma) anlarına tanıklık ettim. Değişim bir anda olabilen bir şeyken bu kırılma anını mucizevi bir şekilde insanlara yaşatan Korhan Özduru şimdi de daha çok insana ulaşabilmek ve değişim serüveninin dalga dalga yayılabilmesi için Değişimle Randevu adında bir kitap yazdı. Ben de bu kitabın editörlüğünü yapmaktan çok büyük keyif aldım. Bizlere ulaşamayan insanların, içinde yirmi bir tane gerçek danışan öykülerinin ve iyileşme süreçlerinin olduğu bu kitabı okuyarak dahi iyileşme yolunda adım atacaklarına yürekten inanıyorum.

Prenses Gülay Kılıç: Sizden danışmanlık hizmeti almak isteyenler için süreç nasıl işliyor?

Tansel Ergün: Öncelikle ön bilgi alabilmek, yardımcı olup olamayacağımızı anlayabilmemiz ve insanların seanslarından maksimum verim alabilmeleri için telefon görüşmesi yapıyoruz. Sonrasında uygun bir güne seans günü belirliyoruz. Pandemi döneminde online olan seanslarımız şu sıralar yüz yüze devam etmekte.

Prenses Gülay Kılıç: Submental tekniğinden bahseder misiniz?

Tansel Ergün: Submental, insanların gözlerini kapatmalarına bile gerek kalmadan hafif trans hâlindeyken, sıkıntılarına sebep olan sorunun kaynağını bulmak sonrasında eft ve nlp teknikleriyle hayatını zora sokmuş olan duygularını atarak, o hikâyeyi değiştirmek.

Prenses Gülay Kılıç:EFT nedir? Bize kısaca anlatır mısınız? 

Tansel Ergün:  Eft (Duygusal Özgürleştirme Tekniği) kişinin kendi kendine bile kolaylıkla uygulayabileceği çok etkili bir tekniktir. Eft yapmadan önce zihindeki soruna iyice odaklanılmalıdır. Sonrasında parmak uçlarıyla, bedendeki bazı akupunktur noktalarına, kemiklere vurulur. Bu vuruşlar kemiklere piezo etkisi yaratır. Kontrollü bir deformasyonla o anki istenmeyen olumsuz duygular, korkular zihin tarafından anlamsız hâle gelmeye başlar ve bu da beraberinde iyileşmeyi getirir. Özetle Eft ile ruha ve bedene zarar veren olumsuz enerji hızla giderilir.

Prenses Gülay Kılıç: Danışanlarınız en çok hangi sorunlarla geliyor ve çözüm süreci nasıl ilerliyor?

Tansel Ergün: Çeşitli takıntılar, travmalar, aşk acısı, fobiler, panik atak, hayatta bir yerde tıkanıp kalma, artık hayattaki birçok şeyi aşmış ve mutlu olması gerekirken birdenbire çöken ve aşağı çeken mutsuzluk hâli gibi farklı farklı sorunlarla geliyorlar.
Ancak durumları sadeleştirdiğimizde genellikle altlarından değersizlik, sevgisizlik, güvensizlik, yetersizlik gibi dört ana duygu çıkıyor. Çözüm sürecim submental tekniği. İlerleyişimiz ise aslında yine kişinin kendine bağlı. Çünkü her olayın insanları etkileme biçimi çok farklı. Aynı olayın iki farklı kişinin başına geldiğini varsayalım ve onların verdikleri tepkilere bakalım biri darmadağın olurken diğeri belki de saatler veya dakikalar içinde olayın etkisinden kurtulabiliyor. O sebeple her bireye uyguladığımız yöntemler yine kişilere özel.

Prenses Gülay Kılıç:Size gelemeyen insanlara neler önerirsiniz?

Tansel Ergün:  Ruhsal ve fiziksel hastalıkları oluşturan düşünce gücümüzü iyileşmek için de kullanabiliriz. Yeter ki şimdiye kadar baktığımız açıyı biraz da olsa değiştirebilelim. Böylelikle hayatta ilerlememiz için farklı olasılıkları da görebiliriz. Bunu yapabilmemiz için işe kendimize sorduğumuz sorulardan başlayabiliriz. “Neden ben? Niçin ben?” gibi bizi döngüye sokan, bir adım bile ilerletmeyen, yerimizde saymamıza hatta gerilememize sebep olan ve içimizdeki kurbanı iyice büyüten sorular yerine “Bu durumu nasıl çözerim?” sorusuyla zihnimiz yeni çözüm fikirleri üretmeye başlar. Ayrıca “Zihne Yolculuk” ismindeki youtube kanalımda meditasyon videolarım mevcut, ihtiyaç hâlinde bu videoları da dinleyebilirler.

İnstagram sayfanızın ismi kisisel versiyon. Sizden sonra son zamanlarda sizin kulvarınızda olan kişiler tarafından da verdikleri eğitim ve reklamlarda kişisel versiyon kelimesini sıklıkla görür olduk. İsminizin ortaya çıkışı nasıl oldu?
Hesabımı ilk açtığım dönemde resimle uğraşıyordum ve sayfamın ismi oil paintti. Sonrasında bu mesleğe geçiş yaptığımda da değiştirmedim. Bir gün çok sevdiğim ama henüz tanışma şansımız olmayan bir takipçim sayfamı çok beğendiğini, daha uygun bir isim bulabileceğimi söyledi. Kişisel Versiyon böyle ortaya çıktı. Esasında isim annesi benim:) Başka sayfalarda “Kendinizin en iyi versiyonu olmak ister misiniz?” cümlesini görünce insanların sayfamdan feyz aldıkları için mutlu oluyorum.

Prenses Gülay Kılıç: Son olarak okuyucularımız ve takipçilerimiz için neler söylemek istersiniz?

Tansel Ergün:  Yalnızca bir kez var olduğumuz bu hayatta nefes alıp vermek olmamalı yaşam. Bir şeyler üretebilmeli, insanların hayatında güzel izler bırakabilmeliyiz ki boyut değiştirdiğimizde faydamızın dokunduğu nesiller yetişsin ve onlar da yetiştirebilsin. Bize bahşedilen irade gücümüzle hep iyi ve olumlu olana odaklanıp ilerleyebilmemiz dileğimle.

Röportaj Haber : Prenses Gülay Kılıç
İnsta : @gulaykilicofficial
Mail : gulaykilicofficial@gmail.com

 

Web adresim: www.korhanozduru.com
Instagram: @kisiselversiyon
Youtube: Zihne Yolculuk

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir